اطلاعات تماس

021-۲۲۰۹۰۱۴۳

۰۹۱۲۴۲۴۱۵۴۸ - 09129213598

یوبوت چیست

یوبوت چیست:

یوبوت چیست

                         یوبوت استاندارد

 

معنی کلمه یوبوت :

اگرمیخواهید بدانید یوبوت چیست بهتر است بدانید این اسم اولین بار توسط آلمانیها وبرای نوع خاصی از زیر دریایی استفاده شده است.

یوبوت(uboot-uboat)مخفف کلمه آلمانی (unter see boot)و به معنای قایق زیر دریایی میباشد که آلمانیها در جنگ جهانی اول و دوم استفاده میکردند.


تاریخچه یوبوت در ساختمان :

در اواخر قرن بیستم مهندسین ایتالیایی با تحقیق بر روی سقفهای مختلف و بخصوص دالهای بتنی،برای بهینه سازی آن و رسیدن به استحکام مناسب در برابر زلزله و همچنین ایجاد دهانه های بزرگ و سبک سازی(کاهش وزن کلی سازه و کاهش استفاده از آرماتور و بتن)سیستم دال مجوف دوپوش یوبوت را اختراع و معرفی نمودند.این تکنولوژی به علت مزایای ذکر شده در تمام کشورها بخصوص کشورهای اروپایی با سرعت گسترش یافت و در سال ۸۷ وارد ایران گردید که در نهایت در سال ۸۸ توسط مرکز تحقیقان ساختمان و مسکن تائید شد و استفاده از یوبوت عملا شروع گردید.

یوبوت چیستیوبوتکس


یوبوت در اصطاح مهندسی :

یوبوت معمولا از پلی پروپیلن(pp) بازیافت شده ساخته میشود که برای ساخت صفحات دوطرفه سبک طراحی شده اند.

دال یوبوت از ترکیب نو آورانه ای از بتن،میلگرد و قالب هایی از جنس پلی پرو پیلن ساخته میشود که در سقف ها و پی های گسترده استفاده میگردد.

دالهای یوبوت جزو سیستم دوطرفه مشبک با قالب ماندگار دسته بندی میشوند که این دالها از نوع دالهای مجوف متشکل از تیرچه های عمود بر هم است و بار را به صورت دو طرفه منتقل میکنند.

تیرهای باربر طراحی شده در دالهای مشبک یوبوت در حقیقت،تیرهای I شکل متعامدی هستند که به دلیل سختی بالای خود و سبکی دال قادر به بارگذاری در دهانه های بزرگ بوده و تواما دارای خیز مناسبی هستند


یوبوت چیست ، خرید یوبوت ، فروش یوبوت ، قیمت یوبوت ، لیست قیمت یوبوت ، تولید کننده یوبوت ، یوبوت استاندارد ، یوبوت دو تکه ، یوبوت تکی ، یوبوت در تهران ، یوبوت در تبریز ، یوبوت در عراق ، uboot ، تولید کننده یوبوت ،‌یوبوت در ارومیه ، یوبوت در اصفهان ، وافل ، کوبیاکس ، یوبوت در تهران ، یوبوت اصفهان

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

کارشناسان فروش :

  • تهران:  09124241548 09129213598
  • تبریز:   09144713716

یوبوت چیستیوبوتکس